Латиніна: щось трапилося, і від Путіна пішла удача

Гордон
Латиніна: щось трапилося, і від Путіна пішла удача

Після анексії Криму в Росії спостерігають делегітимізацію режиму президента Володимира Путіна. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" заявила російський публіцист Юлія Латиніна.

"2014 року, після анексії Криму, здавалося, що Путін знайшов надзвичайно вдалий політичний хід – порятунок росіян від фашистів, гармати замість масла, ура-патріотизм, 90-відсоткові рейтинги, усенародна підтримка. Ось минуло три роки після кримського повороту, і якось неспокійно", – сказала вона.

На думку Латиніної, такий хід забезпечив Путіну короткострокову популярність, "але він же призвів до стратегічної делегітимізації".

"Щось трапилось, і від Путіна пішла удача. Тому що ось у перші 15 років президентства Путіну загалом надзвичайно щастило. Причому не те щоб влада поводилася по-іншому... Усе було гаразд, відібрали НТВ (телеканал НТВ. – "ГОРДОН"), заарештували Ходорковського (колишній співвласник нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський. – "ГОРДОН"). Попри це, світові лідери 2005 року, у річницю Перемоги, зібралися на святкування Дня Перемоги в Москві. Це був такий тріумф Путіна", – уважає публіцист.

Вона зазначила, що режим Путіна підтримували фінансами близькі до нього бізнесмени.

"Підтримка Путіна до 2014-го спиралася на широкий консенсус ділової еліти. Тепер ця ділова еліта накрилася або санкціями, або відсутністю грошей. І звичайно, так, може, там 85 (відсотків. – "ГОРДОН"), може, трохи менше, може, трохи більше населення підтримує режим. Але проблема в тому, що це економічно неактивне населення", – сказала Латиніна.

Путін обіймає посаду президента РФ із травня 2012 року. До цього він керував країною у 2000–2008 роках. Вибори президента Росії мають відбутися 2018 року. Путін про намір балотуватися не заявляв.