Шабунін пояснив, коли може запрацювати Антикорупційний суд

ZIK 3

Якщо ще рік тому Президент переконував, що Антикорупційний суд Україні не потрібен, то вже сьогодні у нього фактично немає вибору.

Про це заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

«Якщо закон про Антикорупційний суд проголосують до кінця цього року, то він почне свою роботу у вересні наступного. Зараз ми бачимо, що Президент Порошенко вже не може не створити Антикорупційний суд, оскільки є позиція Міжнародного валютного фонду про те, що вони не нададуть Україні грошей без Антикорупційного суду. Також подібна позиція Європейського Союзу, американського посольства та всіх іноземних партнерів», – зауважив Шабунін.

Відтак, констатує він, якщо ще рік тому Президент переконував, що такий суд Україні не потрібен, то вже сьогодні у нього фактично немає вибору. Однак Порошенко вибрав стратегію максимально затягнути із поданням свого законопроекту.

«Антикорупційний суд – це очевидний запит суспільства, адже без такого органу ні син Авакова, ні Насіров та решта фігурантів обвинувачень НАБУ, не потраплять до в’язниці.

Зараз же стратегія Порошенка полягає в тому, щоб у парламенті була створена робоча група, яка розробить законопроект. Після того його нарешті подасть Президент. Такі дії мають тільки дві мети: затягти процес та прописати таку процедуру створення органу, яка фактично повторить конкурс до Верховного суду», – підкреслив голова правління Центру протидії корупції.

Віталій Шабунін підсумовує, що Президент хоче прикритися та зманіпулювати самим законопроектом, сховавшись при цьому за робочою групою. Проте також він певен, що якщо цей Президент та коаліція не створять такий суд, то це буде однією із найбільших їхніх поразок.

Натомість наступний президент та коаліція вже точно створять Антикорупційний суд.