Україна отримає п'ятий транш після впровадження пенсійної реформи, приватизації держпідприємств і реальних результатів боротьби з корупцією – МВФ

Гордон
Україна отримає п'ятий транш після впровадження пенсійної реформи, приватизації держпідприємств і реальних результатів боротьби з корупцією – МВФ

Для завершення четвертого перегляду програми співпраці й отримання п'ятого траншу Міжнародного валютного фонду Україна повинна провести пенсійну реформу, прискорити приватизацію державних підприємств і показати реальні результати в боротьбі з корупцією. Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс. Відео виступу Райса опубліковано на офіційному сайті МВФ.

"Що стосується перегляду програми, то ми очікуємо від України ухвалення необхідного законодавства. Головні питання – пенсійна реформа, кроки щодо прискорення приватизації, конкретні результати в боротьбі з корупцією – стануть ключем для продовження програми", – сказав він.

Також Райс зазначив, що важливою умовою продовження програми стане відповідність енергетичної та фіскальної політики України програмі МВФ.

Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в межах програми EFF, у березні 2015 року.

У квітні 2017 року Фонд виділив Україні четвертий транш на $1 млрд.

У травні у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми EFF очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної та пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.

Останній, п'ятий транш фінансової допомоги, було заплановано на червень–липень 2017 року.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що наступний транш фінансової допомоги для України від МВФ у розмірі $1,9 млрд буде відкладено до кінця 2017 року. Причиною затримки стало те, що Верховна Рада не встигла ухвалити необхідні для виділення кредиту законопроекти до початку літніх канікул.