Україна наполягає на остаточній верифікації списку полонених для обміну до 24 травня, - Ірина Геращенко

Цензор.НЕТ
Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко.
"Ми наполягаємо на тому, що 24 травня під час наступної зустрічі в Мінську повинна бути поставлена ​​дата звільнення заручників і ми маємо вийти на остаточний список", - сказала вона журналістам у Гранзе в суботу.
І.Геращенко нагадала, що вже завершена верифікація заручників і важливо, щоб на останній зустрічі в Мінську всі сторони підтвердили ці наміри.
"Час вийти на остаточний список і остаточну дату звільнення заручників", - сказала представник України в гуманітарній підгрупі.
Вона зазначила, що в нинішній ситуації ключовими є безпека і гуманітарний аспект, а також вільне переміщення СММ ОБСЄ на Донбасі.
За словами І.Геращенко, саме ситуації на Донбасі і гуманітарному аспекту буде присвячена більша частина сьогоднішніх переговорів федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і Президента України Петра Порошенка.
Як повідомлялося, верифікація списків осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати заради звільнення українських заручників, відбулася з 28 квітня по 12 травня. За цей час група, яка здійснювала процедуру, проїхала понад 14 тисяч кілометрів, її представники були в 20 регіонах України і відвідали 37 пенітенціарних закладів.