Наливайченко запропонував звернутися до ФБР для експертизи записів у справі Саакашвілі і Курченко

Гордон
Наливайченко запропонував звернутися до ФБР для експертизи записів у справі Саакашвілі і Курченко

Президент України Петро Порошенко має зробити "дуже серйозний хід" і доручити Генеральній прокуратурі попросити у ФБР допомоги в експертизі записів у справі лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі і бізнесмена Сергія Курченка. Про це екс-голова Служби безпеки України, лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко заявив 6 грудня в ефірі телеканала NewsOne.

"Він має сьогодні направити генерального прокурора, або хто там ще не зайнятий... у Сполучені Штати, запросити ФБР сюди (не виштовхувати ФБР, а запросити), провести експертизу плівок, хто сфальшував частину розмов, дійсно взяв частину з Курченка, яку і я підтверджую... що контролюють його, але вирізали одну з його розмов, зіставили з будь-ким", – сказав він.

За словами Наливайченка, у цій ситуації постраждав Саакашвілі.

"Дійте, дайте вказівку, запросіть ФБР, проведіть міжнародну експертизу, але припиніть виштовхувати фахівців, які борються у нас з корупцією, із нашої країни", – заявив екс-голова СБУ.

5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та укритті їхньої злочинної діяльності. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили в службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі одержало з Росії прибилизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.

Саакашвілі, який після звільнення виступив на мітингу біля Верховної Ради, запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію і викрадення".

Національна поліція і СБУ почали розшук колишнього президента Грузії.