У Нідерландах суд засудив до двох років в'язниці 22-річну дружину бойовика ИГИЛ

Гордон 1
У Нідерландах суд засудив до двох років в'язниці 22-річну дружину бойовика ИГИЛ

Суд Нідерландів засудив до двох років в'язниці громадянку країни, що їздила до Сирії та Іраку для підтримки чоловіка, який воює на боці бойовиків ІДІЛ. Про це повідомляє Assosiated Press.

22-річна Лаура Гансен у вересні 2015 року разом із чоловіком та двома маленькими дітьми вирушила на територію, контрольовану ІДІЛ. У липні 2016 року вона здалася курдським бійцям біля іракського міста Мосул, заявивши, що вона намагалася втекти з "пекла, де жила весь цей час".

Однак суд Роттердама постановив, що Гансен знала, що робила, коли супроводжувала свого чоловіка в поїздці, а отже, її підтримку розглядають як допомогу в підготовці до терористичних актів. Водночас Гансен було виправдано за статтею у належності до терористичного угруповання.

Дівчині не доведеться сидіти у в'язниці, бо вона провела там уже рік, а ще 13 місяців строку суд призначив їй умовно.

За даними розвідки Нідерландів, приблизно 280 голландських громадян виїхало до Сирії та Іраку для участі в лавах ІДІЛ. Орієнтовно 50 осіб уже повернулося на батьківщину, де їх вважають серйозною загрозою для національної безпеки.

"Ісламська держава" – міжнародна терористична організація, бойовики якої та підконтрольні їй угруповання, окрім Сирії, беруть участь у бойових діях в Іраку, Лівані, Афганістані, Алжирі, Пакистані, Лівії, Єгипті, Ємені та Нігерії.