Світ повинен визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом – Чубаров (видео)

Дзеркало Тижня
Світ повинен визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом – Чубаров (видео)

Подолати наслідки депортації можна буде тільки після повного відновлення прав кримськотатарського народу.

Парламенти та уряди інших країн повинні визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров на мітингу-реквіємі, присвяченому дню боротьби за права кримськотатарського народу, в п'ятницю в Києві.

"Це (утиски кримських татар в окупованому Росією Криму і спроби Росії викреслити з історії депортацію кримськотатарського народу у 1944 році) вимагає від парламентів і урядів світу вслід за Верховною Радою України визнати депортацію геноцидом кримськотатарського народу. Відповідальність за злочин повинна бути неминуча", - заявив Чубаров.

Він підкреслив, що подолання наслідків геноциду неможливе без повного відновлення прав кримськотатарського народу, а надання Криму статусу кримськотатарської національно-територіальної автономії "стане відновленням історичної справедливості, прав кримськотатарського народу".

"Наше право на самовизначення як природне право корінного народу має бути в повній мірі реалізовано в єдиній і неподільній Україні", - зазначив він.

Чубаров переконаний, що кримськотатарська національна автономія як невід'ємна складова України - це не тільки гарантія для збереження і розвитку корінного народу, але й реальний ефективний крок до деокупації Криму.

Читайте також: Окупанти витісняють кримських татар та етнічних українців з окупованого півострова – Порошенко

Нагадаємо, що Міжнародний Суд ООН сьогодні, 18 травня, звернувся до Російської Федерації, яка окупувала український півострів Крим, з вимогою надати йому інформацію про виконання наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про те, які зміни у Конституції пропонують щодо статусу АР Крим та як це допоможе кримським татарам читайте в матеріалі Валентини Самар "Конституційні пагони корінного народу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter