Справа "кримського дезертира" Одинцова: адвокат готовий поселити обвинуваченого у себе вдома (Відео)

5 канал 3
Справа

Ще на два місяці під вартою залишиться колишній військовослужбовець із Криму – Максим Одинцов. Таке рішення ухвалили судді Дарницького районного суду столиці. Чоловікові інкримінують державну зраду. За версією слідства, обвинувачений 14 років прослужив у Збройних силах України, а коли прийшла війна – дезертирував. Під час засідання заслухали першого свідка у справі. Про що він розповів – слухали кореспонденти "5 каналу".

"Натовп мітингувальників прорвав КПП нашої військової частини А1100 – за допомоги БТРів російських зламали ворота. Вікна били, шашки кидали, трошки руками махали", – події 22 березня 2014-го, коли відбулося захоплення військової частини у Новофедорівці, переповідає тодішній помічник командира з правової частини. За словами Олександра Марковського, після штурму з українськими військовослужбовцями представники російської армії проводили збори. На них за перехід до збройних сил РФ пропонували високі зарплати.

"З усіма військовослужбовцями, які виявили бажання продовжити службу в РФ, була написана відповідна заява. Їм видавалися паспорти російські чи кримські. Виходячи з інформації, яку я чув від своїх співвійськовослужбовців, що він таку заяву писав", – згадує Марковський. Після передислокації військової частини з Криму до Миколаєва, Максим Одинцов як і 2/3 військовослужбовців, на шикування не з'явився. Свідок це підтвердив, і запевнив, всіх військовослужбовців попередили, що за дезертирство буде відповідальність.

Колишній військовослужбовець, коли слухає спогади першого свідка у справі, помітно нервує. Запитань не ставить. Йому закидають державну зраду. За версією слідства, обвинувачений 14 років прослужив у Збройних силах України. А коли прийшла війна – дезертирував. Одинцов називає себе громадянином Росії і своєї провини не визнає. Майже рік Максим Одинцов перебуває за ґратами. Його затримали у листопаді 2016 року, коли він перетнув адміністративний кордон із Кримом. Адвокат просить змінити підзахисному запобіжний захід і відпустити під домашній арешт. Захисник навіть готовий надати клієнту своє житло.

Та судді вкотре залишили Одинцова за ґратами. Принаймні до 10 січня наступного року. Доти, сподівається сторона обвинувачення, у судовій залі свідчитимуть ще декілька осіб. "На наступному судовому засіданні будуть продовжуватися досліджуватися письмові докази, які надає сторона обвинувачення. Допит інших свідків буде, сподіваюсь, через ще одне засідання", – каже прокурор військової прокуратури Миколаївського гарнізону Владислав Кулініч.

Всього у сторони обвинувачення 20 свідків. Наступне засідання у справі відбудеться 21 грудня.

Людмила Павленко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: