Сешнс визнав, що радник Трампа хотів організувати зустріч американського президента з Путіним в 2016 році

Гордон
Сешнс визнав, що радник Трампа хотів організувати зустріч американського президента з Путіним в 2016 році

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс визнав, що йому було відомо про контакти між виборчою кампанією американського лідера Дональда Трампа і російськими посередниками. Про це він розповів юридичному комітету Палати представників Конгресу США, повідомляє Reuters.

У такий спосіб він змінив свої попередні свідчення, зазначає агентство. Раніше Сешнс не визнавав того факту, що йому відомо про зв'язки оточення Трампа з російськими чиновниками.

Сешнс розповів комітету, що згадав про зустріч Трампа 2016 року з радником його виборчої кампанії Джорджем Пападопулосом. Той запропонував організувати зустріч американського лідера з президентом Росії Володимиром Путіним, оскільки має зв'язки з Москвою.

"Але у мене немає чіткого спогаду про деталі того, що Пападопулос розповів під час зустрічі", – заявив Сешнс.

Газета The Washington Post писала про дві зустрічі Сешнса з екс-послом Росії у США Сергієм Кисляком. За інформацією видання, зустрічі відбулися під час виборчої кампанії Трампа – у липні і вересні 2016 року.

The Washington Post повідомляла з посиланням на розвідку, що Сешнс обговорював із послом Росії питання, пов'язані з кампанією. За словами Кисляка, вони говорили на політичні теми, важливі для Кремля, а дані розвідки суперечать публічним заявам генпрокурора про те, що він ніколи не обговорював із російськими представниками хід передвиборчої кампанії.

У травні телеканал CNN із посиланням на свої джерела повідомив, що Конгрес США розслідує ще одну можливу зустріч генерального прокурора США з російським послом, 27 квітня 2016 року.

24 липня 2017 року видання Axios написало, що Трамп незадоволений Сешнсом і розглядає як кандидата на цей пост колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані.

25 липня новий директор департаменту комунікацій Білого дому Ентоні Скарамуччі заявив, що Трамп може звільнити Сешнса.