Як іноземна преса оцінила Київ та Євробачення-2017

ZIK 8

У столиці України 13 травня відбувся фінал наймасштабнішого неспортивного заходу Європи – Євробачення. У конкурсі взяли участь 43 країни. Вперше за багато років росіяни свого представника не надіслали – в’їзд Юлії Самойлової, яка незаконно перетинала кордон анексованого Криму з Росією, заборонили. Виступати онлайн або ж відправити іншого конкурсанта росіяни відмовилися. Перше місце в конкурсі зайняв представник Португалії Сальвадор Собрав.

Сайт «Сегодня» з’ясував, що іноземна преса написала про Євробаченні в Україні.

У Росії не вперше виникають складності на Євробаченні, пише британське видання The Telegraph. У 2014-му «через анексії Криму та гомофобну політику РФ» натовп освистав російських конкурсанток сестер Толмачових, коли ті вийшли на сцену. А ще в 2009 році Грузія планувала виступити з піснею We Do not Wanna Put In (Ми не хочемо здаватися). У пісні, як пише видання, були «нападки на російського лідера Володимира Путіна за його роль в грузинській війні в 2008-му».

Однак, на думку журналістів The Telegraph, Євробачення-2017 виявилося через напруженість між Україною і Росією «найбільш спірним».

«Служба безпеки України заборонила співачці від Росії в’їзд в Україну на наступні три роки на тій підставі, що вона раніше вступила в країні незаконно – мається на увазі концерт, який Самойлова дала в Криму в 2015 році», – йдеться в статті The Telegraph.

Підготовка до конкурсу також, на думку журналістів, не пройшла гладко. Видання згадує, що на початку лютого понад 20 співробітників покинули організаційну команду Євробачення через конфлікт з новим продюсером Павлом Грицаком.

На думку видання The Telegraph, в цьому році атмосфера на конкурсі була заразливо оптимістичною, а рівень пісень був вище звичайного. До перемоги Сальвадора Португалія ніколи не фінішувала в першій п’ятірки, не кажучи вже про перемогу. Однак «виснажений і хворобливий» Сальвадор (музикант страждає від пороку серця) ситуацію змінив.

Євробачення в цьому році не обійшлося без скандалів, пише ірландське видання The Irish Times. Спірним журналісти назвали рішення України заборонити в’їзд Юлії Самойлової. При цьому видання відзначає, що перетин співачкою кордону анексованого Росією Криму, згідно з українськими законами, – нелегально.

Ірландські журналісти пишуть, що Росія «не випадково», на думку деяких експертів, відправила на конкурс саме Самойлову. У минулому році росіяни були обурені виступом Джамали. Так, Росія звинуватила Україну «в політизації конкуренції, обравши в якості її учасника Джамалу, пісня яка засуджувала депортацію татар при радянському лідері Йосипі Сталіні», йдеться в статті.

«Москва відкинула пропозиції надіслати іншого учасника або виступити по відеозв’язку. Замість цього, Самойлова дала концерт в анексованому Криму – в той же день, коли в Києві стартувало Євробачення», – йдеться в статті.

У ніч перед фіналом Київ виглядав чудово, пише The Irish Times. Фонтани були висвітлені, а Майдан усіяний димовими шашками і смугами, і село Євробачення було заповнене сім’ями і доброзичливими людьми, які з задоволенням давали докладні вказівки (жінка одного разу намалювала ірландському журналісту карту). На мить було легко забути, що в східній Україні конфлікт з Росією. Як завжди, панувала гармонія, йдеться в статті.

Київ виблискував і сяяв, місто і його люди виглядали новонародженими, пише британське видання The Guardian. Україна отримала репутацію політично нестабільної країни, вважають журналісти, однак туристи цього не помітили. Київ запропонував своїм гостям смак барною життя, пом’якшеної ложкою кітчу Євробачення, підкреслюється в статті.

Київ схожий на Індію Європи: це містика і непередбачуваність, і хаотична енергія, цитують британські журналісти українського співака Дмитра Шурова. «Єдине, що знають люди про Україну, це Чорнобиль і війна. Євробачення – це щось і українське, і позитивне. Київ схожий на Індію Європи. Це містика і непередбачуваність, і хаотична енергія».

Журналісти The New York Times поговорили з блогером Вільямом Лі Адамсом, який кілька років висвітлює на своєму ютуб-каналі WiWiBloggs міжнародний конкурс. У статті йдеться про те, що через відсутність конкурсанта від Росії виграти могла Болгарія (посіла друге місце), яка відправила на Євробачення росіянина Крістіана Костова. Він користується популярністю в РФ, а багато представників російської діаспори голосують за географічним принципом.

Видання також написало про витівку українця Віталія Седюка. Людина, загорнута в австралійський прапор, стрибнув на сцену під час виступу Джамали і оголив свій зад. Співачка продовжила виступ, не звертаючи на непроханого гостя уваги.

До слова, Крістіан Костов відвідав Крим в 2014 році, коли він уже був анексований Росією, однак, за словами української влади, це було законно, пише видання ВВС.