Палестинці вийшли на протест проти заяви Трампа щодо Єрусалиму

iPress.ua 1
Палестинці вийшли на протест проти заяви Трампа щодо Єрусалиму

Як пишуть іноземні ЗМІ, заворушення переросли у сутички.

Як повідомляє The Jerusalem Post з посиланням на дані палестинців, заворушення виникли У Віфлеємі і в Хан-Юніс на території сектора Газа.Також повідомлялося, що в ході зіткнень постраждали двоє молодих людей, попередньо - один від сльозогінного газу, інший - під час стрільби.

Нагадаємо, вчора Білий дім офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення туди з Тель-Авіва американського посольства.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро вважає намір Дональда Трампа перемістити американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму провокацією з серйозними наслідками.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

Єрусалим повністю перейшов під контроль Ізраїлю в 1967 році під час Шестиденної війни. У 1980 році Ізраїль ухвалив основний закон, за яким Східний Єрусалим офіційно аннексировался і об'єднаний місто оголошувався столицею Ізраїлю.

Рада Безпеки ООН засудила прийняття Ізраїлем "основного закону" про Єрусалим, підтвердивши, що його прийняття порушує міжнародне право, згідно з яким, столицею Ізраїлю є Тель-Авів.