Турчинов розповів про плани РФ щодо вторгнення на материкову Україну після окупації Криму

Тиждень 1

Керівництво Російської Федерації планувало завершити окупацію Криму до 1 березня, після чого розпочати вторгнення на інші території України. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, даючи свідчення в суді в справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

"За планами, які вже згодом стали зрозумілі, російських військових і політичних лідерів, окупація Криму, роззброєння українських частин мали завершитися 1 березня", - розповів Турчинов.

За його словами, далі, спровокувавши загибель цивільних осіб у Криму, користуючись хаосом і відсутністю влади в Україні, "пожежею сепаратистських змов", Росія хотіла розпочати вторгнення на територію країни, щоб узяти під контроль схід і південь України, а також встановити контроль над містом Києвом, щоб відновити силовим шляхом "маріонетковий режим Януковича".

Читайте також: Окупація Криму в 2014 році. Що сказали свідки у справі про держзраду Януковича

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.