Спроба Ради позбавити незалежності НАБУ: з'явилася жорстка реакція ЄС

Сегодня 1
Спроба Ради позбавити незалежності НАБУ: з'явилася жорстка реакція ЄС

Законопроект, який полегшує звільнення директора НАБУ і керівників антикорупційних агентств, суперечить безвізовим зобов'язаннями України та повинен бути відхилений. Про це в Twitter заявило Представництво ЄС в Україні.

"Законопроект №7362, який полегшує звільнення директора НАБУ і керівників антикорупційних агентств, суперечить боротьбі України з корупцією, реформам і зобов'язаннями в рамках Плану дій з візової лібералізації. Законопроект повинен бути відхилений. Україна повинна посилити, а не послабити антикорупційні інститути", – відзначили в представництві ЄС.

.jpg_220

Нагадаємо законопроект №7362 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю", який значно знижує незалежність антикорупційних органів 6 грудня внесли голови фракцій БПП і "Народний фронт" Артур Герасимов і Максим Бурбак.

Нагадаємо, Євросоюз звинуватив Генпрокуратуру в перешкоджанні НАБУ.

В свою чергу в Держдепі США зробили жорстку заяву щодо скандалу між НАБУ і ГПУ.

У Вашингтоні назвали ці дії спробою "підірвати незалежні антикорупційні інститути", яким США і інші країни надавали підтримку.

Як розповідав посол України в США Валерій Чалий, НАБУ і ГПУ намагатимуться "мирити" в США. Він зазначив, що представників правоохоронних структур спробують об'єднати в посольстві Вашингтоні.