Трампа-молодшого допитали в Конгресі США про його зв'язки з Росією

Гордон 2

У середу, 6 грудня, члени комітету з розвідки Конгресу США за зачиненими дверима допитали сина президента США Дональда Трампа, Дональда Трампа – молодшого. Про це повідомляє Reuters.

Конгресменів цікавили зустрічі Трампа-молодшого з російським адвокатом Наталією Весельницькою та іншими громадянами РФ.

Член комітету, демократ Адам Шифф зазначив, що син глави держави відповів на "більшість запитань".

Трамп-молодший відмовився обговорювати з конгресменами свої бесіди з батьком щодо зустрічей із росіянами у червні 2016 року та опублікованого ним листування з цього приводу.

Конгресмен-республіканець, присутній під час опитування сина президента, заявив, що він "увесь час був готовий до співпраці" і відповів на всі запитання.

Газета The New York Times із посиланням на власні джерела написала, що Трамп-молодший у 2016 році зустрівся з російським адвокатом Наталією Весельницькою, тому що вона обіцяла передати компромат на суперника Трампа на президентських виборах, демократа Гілларі Клінтон.

На думку сина президента США, інформація про компромат була лише приводом для зустрічі.

На зустрічі також були присутні Роб Голдстоун, зять і радник президента США Джаред Кушнер, екс-глава передвиборчого штабу Трампа Пол Манафорт, американський лобіст, у минулому радянський розвідник Рінат Ахметшин, перекладач і екс-співробітник Держдепартаменту США Анатолій Самочернов.

За даними CNN, у бесіді також брав участь віце-президент компанії, заснованої російським бізнесменом Арасом Агаларовим, громадянин США Іке Кавеладзе.

Весельницька повідомила, що зустріч була пов'язана з розслідуванням справи компанії Prevezon Holdings російського підприємця Дениса Кацива (її клієнта, щодо якого у США вперше на практиці було застосовано "акт Магнітського".

11 липня Трамп-молодший у своєму Twitter оприлюднив електронне листування, яке стосується його спілкування з росіянами. Він зазначив, що публікує листування, "прагнучи повної відкритості".