В СБУ пояснили візит в офіс «Української правди»

ZAXID.NET 6

СБУ підтвердила, що спецслужбовці приходили до редакції інтернет-видання «Українська правда» через розголошення державної таємниці в матеріалі на сайті видання. Про це повідомила у Facebook речниця СБУ Олена Гітлянська.

«Кримінальне провадження зареєстроване за фактом розголошення службовими особами одного з органів державної влади України відомостей, що містять державну таємницю. Матеріал із такою інформацією був опублікований 24 січня 2017 року на сторінках інтернет-видання Українська правда, - написала Гітлянська.

При цьому в СБУ наголосили, що злочин вчинив саме держслужбовець, який повідомив виданню таємні дані.

«Суб’єктом вказаного злочину є службова особа – носій державної таємниці. Служба безпеки України не має на меті перешкоджати діяльності інтернет-видання Українська правда та його журналістів», - уточнила Гітлянська.

Досудове слідство здійснюється за фактом скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо. напередодні співробітники СБУ прийшла в офіс УП з листом, у якому вимагали тимчасово вилучити з загального доступу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу. Це пов’язане з тим, що стаття начебто містить державну таємницю.