"Не хочу переполучить, дівчатка". Мінсоцполітики опублікувало записи розмов з українцями, яким перерахували пенсії

Гордон


Українські пенсіонери почали отримувати доплати до своїх пенсій залежно від стажу і коефіцієнта заробітної плати. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відомство відзначає, що для кожного пенсіонера розмір доплати визначають індивідуально.

"Деякі громадяни, які отримали суттєве підвищення пенсій, не ймуть цьому віри та телефонують до відділень Пенсійного фонду України, щоб пересвідчитись у правдивості інформаційних сповіщень. Деяких громадян доводиться довго переконувати в тому, що вони, нарешті, отримали пенсію, яка відповідає їхній багаторічній важкій праці", – йдеться у повідомленні.

Мінсоцполітики також опублікувало записи кількох телефонних розмов, прокоментувавши їх словами: "Якщо у змін є обличчя, то це їх голоси та емоції".

На одному із записів пенсіонерка Ніна Сергіївна розповіла, що не може розібратися у повідомленнях про суму пенсії.

"Прийшла сума, яку ви отримували пенсію, і прийшла сума доплати", – пояснили їй.

І зазначили, що доплата за місяць.

"А чому тоді така велика сума? Розумієте, я ж не хочу переотримати, дівчатка. А потім повертати... Ви ж зрозумійте", – сказала пенсіонерка.

За її словами, 10 жовтня їй спочатку прийшло смс із сумою 3647 грн, а через дві години – на 3865 грн.

Пенсіонерка зазначила, що її стаж роботи становить 47 років. Вона попросила перевірити дані, але її співрозмовниця не змогла цього зробити.

"Я не побачу, у нас база завантажиться у листопаді місяці. У нас підвантажився тільки Київ, і все", – пояснили Ніні Сергіївні.

3 жовтня Верховна Рада схвалила у другому читанні і в цілому урядовий законопроект №6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". Парламент також проголосував за законопроект №6617 про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з підвищенням пенсій.

10 жовтня закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" було опубліковано у парламентській газеті "Голос України", а 11 жовтня пенсійна реформа набула чинності.

Згідно з документом, необхідний для виходу на пенсію мінімальний страховий стаж буде щорічно збільшуватися на 12 місяців до досягнення розміру 35 років, у 2028 році.

Із 1 жовтня пенсії перерахують із використанням єдиного показника середньої зарплати, який у 2017 році для розрахунку пенсій становить 3764,4 грн, а також показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35% до 1%. З 1 жовтня 2017 року мінімальна пенсія за новими розрахунками становитиме 1452 грн.

Докладніше про пенсійну реформу читайте у матеріалі "ГОРДОН".