Уперше за 19 років: російська ракета не полетіла на МКС через скандал з NASA

Експрес
Уперше за 19 років: російська ракета не полетіла на МКС через скандал з NASA

Фахівці NASA підозрюють, що росіяни готують таємний експеримент на Міжнародній космічній станції. Вони виявили на космічному кораблі "Прогрес МС-07", вже підготовленому до старту, невідомий пристрій.

Корабель разом з ракетою-носієм "Союз-2.1а" повинен був стартувати 12 жовтня з космодрому Байконур, але дату перенесли на два дні, повідомляє Popular Mechanics,

Він мав доставити на борт МКС паливо, продукти, воду та інші вантажі, необхідні для експлуатації станції в пілотованому режимі.

Фахівці NASA опублікували фото невідомо пристрою. Його прикріпили на передній частині корабля. Російська сторона відмовилася розповідати про призначення апаратури і завдання.

На запит вчених США надіслали відповідь, що це "науково корисне навантаження", призначене для одноразового польоту. Американці стверджують, що такий інцидент виник вперше за 19 років співпраці з Росією в рамках програми МКС.

У 2014 році російська сторона вже встановлювала датчик на космічний корабель своє наукове обладнання. Вчені з РФ запевняли, що їх пристрій призначався для моніторингу явищ в атмосфері і її відбиваючих властивостей.

В даному випадку фахівців NASA насторожило те, що російські колеги відмовляються давати будь-які пояснення і розкривати призначення апаратури.