Єгор Соболєв: Завдання вигнати мене ставили давно

ZIK 2

Є кілька великих проблем, яку не можуть «вирішити» з Єгором Соболєвим як очільником Антикорупційного комітету.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат (фракція «Самопомочі»), голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Нагадаємо, Антикорупційний комітет сьогодні проголосував за скерування до ВРУ пропозиції щодо зняття з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва. Таке рішення підтримали 12 членів Комітету.

Єгор Соболєв зауважив, що сьогодні за це рішення проголосували депутати від БПП, «Народного фронту», а ще – представники Опозиційного блоку та групи «Відродження». Єгор Соболєв розповів, що коли він спілкується із колегами наодинці, то жодних претензій до нього вони не мають, адже знають, що він зловживаннями не займався.

«Наш комітет взагалі – передовик у парламенті. Оцінки нашого комітету використовують як добрі, так і погані. Якщо наш комітет визнає законопроект корупціогенним, із ризиками корупції, всі кажуть, мовляв, як можна голосувати за цей законопроект, он комітет Соболєва його визнав поганим? Або – навпаки», – зазначив політик та наголосив, що часто ВРУ покладається на оцінки комітету, що є великою рідкістю у Раді.

«Є величезна проблема, яку вони не можуть вирішити зі мною на чолі цього комітету. Ця проблема називається «Антикорупційне бюро», точніше, його незалежність», – заявив Єгор Соболєв.

Іншою проблемою для топ-корупціонерів стали електронні декларації, наголосив нардеп, та додав, що саме топ-посадовці та депутати «впали у шок», коли почали заповнювати декларації на вимогу нового законодавства.

А третя проблема, на думку Соболєва, це те, що він є «лобістом» створення в Україні антикорупційного суду.

«Тому завдання мене вигнати ставилося давно», – заявив Єгор Соболєв та нагадав, що вперше подібні погрози він почув у березні цього року.