У Раді зареєстрували проект постанови щодо газогону "Північний потік - 2"

5 канал
У Раді зареєстрували проект постанови щодо газогону

У ВР фракція "Народного фронту" зареєструвала проект постанови "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Nord Stream 2" та монополії РФ на газових ринках світу". Про це під час засідання парламенту заявив голова фракції Максим Бурбак, передає "Укрінформ".

"У постанові, яку зареєстрував "Народний фронт" (№8111), йдеться про те, що відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та статті 6 Договору про заснування Енергетичного співтовариства, нам треба провести консультації між Україною та Єврокомісією щодо недопущення побудови газопроводу "Північний потік - 2". Звертаємось до Президента України та уряду України невідкладно розпочати консультації з нашими європейськими партнерами", – зазначив Бурбак.

Також він звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням доручити профільному комітету негайно розглянути зареєстровану постанову, аби парламент міг проголосувати за неї вже завтра, 15 березня.

За інформацією, оприлюдненою на сайті ВР, проект постанови №8111 зареєстровано у парламенті 13 березня 2018 року, автором якого є Максим Бурбак.

Як повідомляв 5.UA, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що будівництво так званого "Північного потоку-2" (Nord Stream-2) створює напругу, що може перерости у велику російсько-українську війну.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.