Луценко погрожує Ситнику в'язницею через методи роботи НАБУ

iPress.ua
Луценко погрожує Ситнику в'язницею через методи роботи НАБУ

Про це Луценко заявив під час виступу у парламенті.

Він заявляє, що "має багато проблем з ймовірними порушеннями законодавства" працівниками НАБУ.

Також генпрокурор звинуватив Ситника у дискредитації ГПУ та українських українських правоохоронців.

"Артем Ситник, перебуваючи у США, розгорнув дуже бурхливу діяльність, що би підняти усю громадськість і наших партнерів — ФБР — для дискредитації генерального прокурора та всіх правоохоронних органів України. Він заявляє про те що, я кинув каміння у спину чи в обличчя ФБР через те що я оголосив їхню діяльність на території України незаконною. Це все маніпуляції", — сказав він.

Луценко зазначив, що його слова трактовані невірно. Він каже, що мав на увазі лише, що ФБР та інші правоохоронні органи не можуть вести операцій в Україні, але можуть обмінюватись інформацією.

"Молодий керівник молодого підрозділу, на жаль, не впорався із дотриманням чинного законодавства у своїй діяльності. І замість того, щоби визнати помилки, сісти за стіл і можливо змінити законодавство, змінити свою практику, кличе на допомогу старших товаришів, що б вони розказали, що це не брунатна речовина, а повидло", — каже генпрокурор.

Луценко також запропонував внести зміни до законодавства в частині набору співробітників НАБУ, а також реєстрації в СБУ засобів прослуховування, які можуть використовувати співробітники Бюро.

Згодом, відповідаючи на запитання депутатів щодо законності дій НАБУ, Луценко сказав:

"Про законність САП, НАБУ і так далі… Я описав ряд порушень з нашої точки зору чинного законодавства при діяльності НАБУ. Є два шляхи для розв’язання цієї ситуації: або відновити законність, або діяти по прецеденту НАБ Польщі, керівник якого перебуває у в’язниці за порушення законів, в тому числі, через провокування хабарів. Я за перший, ви знаєте, що я людина, яка ніколи не хоче зайвий раз чужих страждань".

Як повідомляє "Радіо Свобода", директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький перебувають у Вашингтоні на запрошення організаторів Глобального форуму з повернення активів і відмовились приїхати у Київ на прохання Луценка.

Нагадаємо, що вчора Державний департамент США оприлюднив заяву, у якій став на захист Національного антикорупційного бюро України.

Згодом, ЄС офіційно звинуватив Генпрокуратуру в підриві роботи НАБУ.

Великобританія також висловила занепокоєння через "спробу підірвати боротьбу України з корупцією" через втручання в роботу Національного антикорупційного бюро.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання "агента" НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один "з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби".

Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яке не приймає парламент.

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

Водночас, ГПУ розповіла свою версію щодо спецоперації НАБУ: нібито Пімахова неодноразово відмовляла детективу НАБУ під прикриттям у прийнятті хабара і сама звернулася до СБУ.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям у рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, у справі за фактом дачі хабара і провокації хабара.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі. Водночас, повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв'язку.

1 грудня Ситник спростував слова Луценка, що детективи НАБУ, які були задіяні в зірваний СБУ і ГПУ справі про корупцію в Державній міграційній службі, були обрані без конкурсу. Водночас Ситник заявив, що після затримання агента НАБУ Службою безпеки і Генпрокуратурою всі операції агентів бюро під прикриттям припинені.

Водночас, Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ "латиноамериканським карнавалом".