Євросоюз припинив співпрацю з НКРЕКП через надто довге ухвалення Радою закону про ринок електроенергії

Еспресо.TV 18

Євросоюз зупинив дворічний проект з підтримки Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, через затримку в ухваленні закона про ринок електроенергії

Про це повідомляє "РБК-України".

За словами представництва ЄС в Україні, мета даного проекту полягала в підтримці українського регулятора в процесі реформи, щоб забезпечити впровадження в Україні кращої практики ЄС.

"На жаль, через затримку в прийнятті закону про ринок електричної енергії і зволікання з реалізацією закону про регуляторі в сфері енергетики, проект Твіннінг був змушений змінити свій робочий план", - заявив один з керівників представництва ЄС в Україні Йоханнес Баур.

За його словами, в результаті затримок у прийнятті закону потенціал даного проекту так і не вдалося використати повністю.

Читайте також: Світло за RAB-тарифом. Як це вплине на споживачів та які небезпеки

  • Як повідомлялося, законопроект №4493 "Про ринок електричної енергії України" ВР ухвалила в першому читанні ще 22 вересня 2016 року.
  • До другого читання до документа було подано близько 1200 правок, які опрацьовувала спеціально створена робоча група. Перша спроба ухвалити документ у другому читанні 6 квітня виявилася провальною.
  • 13 квітня Верховна Рада ухвалила кінцевий закон про ринок електроенергії. На його реалізацію передбачався дворічний перехідний період.