У МЗС Британії прокоментували "втручання у роботу" НАБУ

Новое Время 1
У МЗС Британії прокоментували

Велика Британія висловила стурбованість стосовно того, що втручання у роботу Національного антикорупційного бюро України ставить під загрозу майбутнє незалежних антикорупційних розслідувань.

Про це сказано у заяві речника МЗС Британії.

"Велика Британія дедалі більше занепокоєна з приводу підриву боротьби проти корупції в Україні. Корупція залишається головною загрозою для стабільності та національної безпеки України, в той час як українські виборці визначають її як основну проблему в країні", - зазначається у заяві.

У британському відомстві наголосили, що НАБУ "є надзвичайно важливою ланкою антикорупційного механізму в Україні та досягла значного прогресу у своєму розвитку та проведенні розслідувань".

"Нещодавні події, зокрема, втручання у розслідування НАБУ і викриття його агентів під прикриттям, є тривожним знаком, що ставить під загрозу майбутнє незалежних антикорупційних розслідувань", - сказано у заяві.

У МЗС Британії сподівються, що влада проявить лідерство і єдність у питанні просування реформ для викоренення корупції.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу 1 + 1 назвав агентів НАБУ, які працюють під прикриттям, нелегальним угрупованням.

Між НАБУ, ГПУ і СБУ розгорівся конфлікт. Агент Бюро під прикриттям затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його в провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ в зриві секретної операції з виявлення корупції в Держміграційній службі.

Ситник вважає, що звинувачення генпрокурора свідчать, що антикорупціонери вийшли на фінішну пряму в своїх розслідуваннях.

5 грудня стало відомо, що в Генпрокуратурі повідомили про підозру ще двом агентам Національного антикорупційного бюро України в дачі хабара і провокації підкупу.