В Угорщині хочуть, щоб угорські школи в Україні були державними - нардеп

ТСН
В Угорщині хочуть, щоб угорські школи в Україні були державними - нардеп

Одна зі статтей освітнього закону збурила конфлікт із українськими сусідами.

Депутати від Угорщини в ПАРЄ хочуть, щоб в Україні були державні угорські школи.

Про це заявив народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський, передає ”112 Україна”.

Читайте також: В Європі почали стихати емоції, що зашкалювали через закон про освіту - Немиря

”Повірте мені, що на рівні особистого спілкування, що не на камери, що не на телевізор... які спрямовані на вузького виборця, вони повністю з нами згодні. Разом з цим, ми не можемо... наприклад, що вимагає угорський колега і каже: ми хочемо, щоб в Україні були державні угорські школи, не українські, а угорські. І цього не можна допустити”, - сказав він.

Депутат запропонував угорським і румунським колегам припинити йти за гаслами політиканів.

”У професійному суспільстві ми готові на все, а в особистому контакті, повірте, що у нас дуже дружні стосунки. І з румунами, і з віце-президентом Парламентської асамблеї від Румунії, з віце-президентом Парламентської асамблеї від Угорщини, я як віце президент Парламентської асамблеї від України, ми між собою вчора цілий день спілкувалися - у нас абсолютно дружні стосунки і взаємна підтримка. Тому ми далі маємо собі будувати друзів, а не плодити ворогів”, - сказав Логвинський.

ВідеоЧи постраждають нацменшини від нового закону "Про освіту"

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту".