Кемерон і Керрі на форумі YES розповіли про погрози популізму

Сегодня
Кемерон і Керрі на форумі YES розповіли про погрози популізму

Колишній держсекретар США Джон Керрі і екс-прем'єр Великобританії Девід Кемерон підняли на Ялтинській економічній стратегії тему популізму і загроз, які він несе.

Кемерон зазначив, що економічні проблеми, а також проблеми з мігрантами є причинами зростання популізму.

"Якщо обрали Макрона (президент Франції Еммануель Макрон. – ред.) і Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель. – ред.), то це не означає, що проблеми вирішилися. Потрібно винищувати проблеми популізму ... Усі проблеми поки залишаються", заявив британський екс-прем'єр.

Керрі, в свою чергу, зазначив: "Ми повертаємося до 19-20 століття – до експресії суверенітету".

"Все менше це схоже на 20 століття, в якому була біполярність, дві світові війни ... Зараз домінують недержавні гравці. Влада менш ієрархічна, більше схожа на мережеву владу, тому простіше прийти і захопити владу – тому що є соцмережі, є фейковий новини", – пояснив колишній держсекретар США.

При цьому Керрі вважає, що засилля популізму – не нове явище, і небезпека цього явища в тому, що внаслідок до влади можуть прийти тоталітарні лідери.

01_03Девід Кемерон. Фото: кадр трансляції з форуму YES

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука.

На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона проходить щорічно, починаючи з 2004 року.

Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.