БПП і Народний фронт хочуть, щоб главу НАБУ звільняли без аудиту

Новое Время
БПП і Народний фронт хочуть, щоб главу НАБУ звільняли без аудиту

У середу, 6 грудня, глави фракцій БПП Артур Герасимов і Народний фронт Максим Бурбак внесли до Верховної Ради проект закону 7362 про спрощення процедури звільнення голів чотирьох антикорупційних органів.

Законопроект, у разі його прийняття, дозволить звільняти глав Національного антикорупційного бюро України, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, директора Державного бюро розслідувань, членів Національного агентства з питань запобігання корупції, без зовнішнього аудиту.

Нардепи хочуть, щоб парламент звільняв глав новостворених антикорупційних відомств.

Як повідомила журналістка НВ Христина Бердинських, цей законопроект вже переданий в Раду, зареєстрований і відправлений до комітету.

Зараз, відповідно до закону, главу НАБУ можна звільнити лише за результатами аудиту Бюро. Аудит повинні проводити три незалежних аудитора. Їх делегують Рада, уряд і президент.

Однак Верховна Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ.

Раніше Євросоюз звинуватив Генпрокуратуру України в підриві розслідувань, якими займається НАБУ. У Брюсселі закликали українську владу забезпечити незалежність антикорупційних інституцій.