Рада підтримала важливий закон проти домашнього насильства: що він передбачає

Канал 24
Рада підтримала важливий закон проти домашнього насильства: що він передбачає

"За" проголосувало 237 народних депутатів.

Законопроект впроваджує комплексний підхід у боротьбі домашнім насильством. Перш за все його виконання стосується судів та профільних Міністерств – соціальної політики, охорони здоров'я, освіти та внутрішніх справ.

Читайте також: Депутати зробили перший крок до заборони неплатникам аліментів керувати авто

У проекті закону передбачені такі терміни як домашнє, економічне, психологічне та секснасильство.

Закон передбачає, Нацполіція отримала право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства. Правоохоронці також можуть стежити, щоб порушник дотримувався накладених на нього тимчасових обмежень і виконував певні обов’язки.

Згідно з законопроектом, в Україні буде створений Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства.

Органи місцевого самоврядування повинні організовувати соціальні послуги, можуть їх замовляти, брати участь у підготовці фахівців, які будуть боротися з домашнім насильством і визначати, які спецслужби з підтримки постраждалих потрібні регіону, забезпечувати їхнє створення і роботу.

Дивіться також: Персоною року Time стали жінки, які заявили про сексуальне домагання

Якщо освітяни виявили факти домашнього насильства у дітей чи отримали про це заяви або повідомлення, вони повинні повідомити про це службу у справах дітей та Нацполіцію не пізніше ніж за добу, організувати роботу практичного психолога та/або соціального педагога з постраждалими дітьми.

Медиків закон зобов'язує повідомляти місцевій владі та Нацполіції про ушкодження, які пацієнт міг отримати через домашнє насильство.

У законі також з'явився термін "обмежувальний припис". Він передбачає заходи щодо тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов'язків.