В Україну має бути вигідно завозити сировину, а не товари - нардеп

Сегодня 3
В Україну має бути вигідно завозити сировину, а не товари - нардеп

Україні слід переглянути митні тарифи. Про це під час парламентського круглого столу на тему "Стратегія розвитку промисловості України" заявив глава Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

"Потрібно зробити так, щоб тарифна система сприяла розвитку промисловості, а не блокувала його. Тому що сьогодні вигідно завозити готову продукцію, а ввозити сировину і компоненти, щоб зробити тут якісь товари, – невигідно. Це повинно бути корінною зміною: вигідно ввозити сировину і матеріали, вивозити – готову продукцію, а не навпаки", – пояснив депутат.

Галасюк сказав, що недавно провів зустріч на цю тему з торговим представником України Наталією Микольською і повідомив їй, що потрібно вже зараз проводити щільну і інтенсивну роботу з Всесвітньою організацією торгівлі.

Нагадаємо, Галасюк відзначав, що головною проблемою України є сировинна економіка. В українській промисловості зайнято лише 8% працівників, тобто менше 1,5 млн осіб. У Південній Кореї цей показник становить 17%, в Польщі і Німеччині – майже 20%, а в Чехії – 26%.