Позицію РФ ігнорують: політолог розповіла про важливі зміни в світовому порядку денному

Сегодня
Позицію РФ ігнорують: політолог розповіла про важливі зміни в світовому порядку денному

Російський політолог Лілія Шевцова вважає, що на тлі загострення навколо КНДР стало помітно, що США і Китай воліли вирішувати це питання вдвох, не звертаючи уваги на позицію Росії.

Таку думку Шевцова висловила на своїй сторінці в Facebook.

Вона вважає, що найбільш болісно для держави - коли на неї не звертають увагу, просто ігнорують.

"Ось тільки недавно Росія була головним героєм світової розмови, як підозрюваний у підриві американської системи. Так, звичайно, неприємно отримати санкційну "відповідь". Але завжди є надія знайти спосіб її обійти при потуранні західних партнерів. Як майже вдалося з турбінами Сіменс, коли Сіменс завбачливо дивився в іншу сторону. Крім того, подібні неприємності можуть підживлювати державну гордість – ось адже як ми їх !! Перетворити підозрілість і страх навколишнього світу в фактор державності (якщо інших при знаків сили замало) – теж може вважатися перемогою", – пише Шевцова.

При цьому вона підкреслила, що світ зайнявся північнокорейською кризою, а Росія зникла з порядку денного. Політолог назвала це "ударом по хребту російського самодержавства".

"Важливіше те, що для Москви не знайшлося місця за столом, за яким вирішується питання: бути війні чи ні! Причому, біля кордонів Росії! Дивіться самі. Визнаний Москвою гуру і частий гість президента Путіна Генрі Кіссінджер пропонує свої рекомендації, як вирішити північнокорейську кризу. І ні слова не знаходить для Росії, її просто не існує в його плані. "Найважливішою передумовою виходу", – говорить старий Генрі, – є "взаєморозуміння між США і Пекіном". Ось так. Більш того, він попереджає Вашингтон: ніяких спроб зробити Китай "американським "субпідрядником" для здійснення інтересів США. Америка і Китай повинні бути рівними партнерами. Це означає нову "біполярність", яка до недавнього часу будувалася на "осі" – Вашингтон-Москва (щонайменше, в російському розумінні). Значить, тепер про Москву можна забути", – зазначає Шевцова.

Політолог прогнозує, що місце Росії на авансцені незабаром займе Китай. "Ось вже Трамп і китайський лідер Сі Цзіньпін зателефонували і поговорили. Причому, як каже преса, Сі вчив його" відповідальності ". Ось до чого дійшла справа. Не Путін вчить Трампа - а Сі!", - звернула вона увагу.

За словами Шевцової, вплив Пекіна буде рости, і Китай займе повноцінне місце світової наддержави.