РФ намагається створити "бодігардівську" місію на Донбасі, яка буде заважати ОБСЄ, - Клімкін. ВІДЕО

Цензор.НЕТ 4
РФ намагається створити

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське".

"Переговори складні, оскільки Росія намагається в рамках розміщення цієї місії створити як місію таку, "бодігардівську", реально - просто ходити і заважати СММ, щоб вони і того не могли робити, що зараз роблять", - зазначив глава МЗС.

"Вона (влада Росії. - Ред.) намагається маніпулювати з тим, щоб змусити нас розмовляти з тими, кого вони поставили там до влади і які ніяких жителів Донбасу за визначенням не представляють", - підкреслив Клімкін.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Перша віце-речниця Верховної Ради, представниця України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови, миротворців потрібно ввести на всю окуповану Росією територію України.

Пізніше постпред РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що у вівторок російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі генеральному секретарю ООН і голові Ради безпеки ООН.

У численних заявах російської влади наголошували, що миротворців потрібно розмістити тільки на лінії розмежування сторін конфлікту, але не на всій окупованій території Донбасу і тим більше не на російсько-українському кордоні.

Пізніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Путін погодився на розміщення миротворців на всьому Донбасі для охорони співробітників ОБСЄ.

14 листопада представники Росії і США докладно обговорили можливість розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3038154