Порошенко: Миротворці на Донбасі - це невід'ємний компонентом "Мінська" (Відео)

5 канал
Порошенко: Миротворці на Донбасі - це невід'ємний компонентом

"Мені приємно, що представники Держдепу США сказали, що підтримують введення миротворців на всій території Донбасу. І наші партнери в Європі - французи, британці та німці - підтримують цю ідею. Це не тому, що їм хочеться бачити більше збройних людей на Донбасі, це - абсолютно невід'ємний компонент "дорожньої карти" Мінських угод", - заявив глава держави в ході 14-ї Щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії "Чи став світ новим? І що це значить для України?" в Києві в п'ятницю, 15 вересня.

Президент зазначив, що єдиним існуючим механізмом безпеки в світі є Рада безпеки ООН і миротворчі місії під його егідою.

"Можливо, я найгірший інтерпретатор пана Путіна, тут важко підібрати правильні слова, якщо ми говоримо про цю тему, але ми бачимо трансформацію, тому що з самого початку він повністю відкидав можливість обговорення таких тем. Потім він сказав, що це буде озброєна поліцейська місія, потім - миротворці, але тільки на лінії зіткнення, потім знову ж - по всій території. Ми крок за кроком наближаємося ближче до того, що місія буде на всій території: і на непідконтрольних територіях теж", - сказав Президент.

При цьому він підкреслив, що механізмом прямих переговорів є "Нормандський формат".