YouTube надав Генпрокуратурі України дані про користувача, що опублікувало записи перехресних допитів свідків у справі Єфремова

Гордон
YouTube надав Генпрокуратурі України дані про користувача, що опублікувало записи перехресних допитів свідків у справі Єфремова

Компанія YouTube надала Генеральній прокуратурі України інформацію про автора опублікованих у мережі записів перехресних допитів свідків у справі екс-голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду міста Києва від 7 вересня 2017 року, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Міжнародну правову допомогу в отриманні даних, ІР-адреси та мобільного номера телефону, Генеральній прокуратурі України надав департамент юстиції США. На запит відомства у YouTube повідомили, що всі три відеозаписи перехресних допитів свідків у справі Єфремова було опубліковано з облікового запису, створеного 16 травня 2016 року. Сам YouTube-канал було створено 23 травня 2016 року.

Український суд дав слідчим дозвіл на доступ до інформації про мобільні переговори за вказаним абонентським номером.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 387 Кримінального кодексу України (розголошення без дозволу прокурора, слідчого або особи, яка провадила оперативно-розшукову діяльність, даних оперативно-розшукової діяльності або досудового розслідування).

Екс-голову парламентської фракції Партії регіонів затримали 30 липня 2016 року в аеропорту перед вильотом до Австрії і заарештували наступного дня. Зараз Єфремов перебуває під вартою, його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, створенні терористичної організації "ЛНР", а також присвоєнні, розтраті або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем.