Дві різні України. Як змусити українців поважати закон, – точка зору

Новое Время 1

Біля готелю Либідь на площі Перемоги є поворот і пішохідний перехід зі світлофором. Я переходив на зелене світло (для пішоходів) і автомобілі буквально об'їжджали мене.

Великий позашляховик мало не проїхав по пальцях ніг. Спритний ланос з шашкою на спині залишився в половині метра від мене. Автомобілі мчали повз мене, поруч зі мною і зло зупинялися впритул до такого нахаби, який чеше по дорозі.

Автомобілі були різними: дорогі й дешеві, на українських і литовських номерах.

Як то кажуть, і мажори, і наші прості співвітчизники, святі маленькі українці, що зірок з неба не хапають.

Тобто, ми зараз повинні твердо розуміти, що ніякі ці надгробки і вінки уздовж трас, ніякі новини про тисячі аварій зі смертельними наслідками, з поламаними життями. Жахливі події в Харкові. Це все не працює.

Слід зрозуміти, що Україн дійсно дві. Перша – створює нові продукти і винаходи і високо котирується в світі. А друга – лайнобережна Україна, якій можна кілка на голові тесати, бити блискавкою, намагатися вести діалог з цими рагулями і когутами. Але нічого не працює. Крім неминучого покарання.

І відразу другий випадок – із Закарпаття, де лісник (а лісник на Закарпатті, з огляду на лисіючі Карпат – це зрозуміло, що за чорт) вбив червонокнижну рись. Убив і розмістив фотографії з трупом рисі в соціальній мережі.

І хвалиться.

До речі, в Біловезькій пущі рись оберігають, тому що їх мало.

Сам лісовий чорт із Закарпаття свою провину не визнає

Фотографії з'явилися в ЗМІ, але звичайно, сам лісовий чорт із Закарпаття свою провину не визнає. Мовляв, що тут такого, ми століттями так живемо.

Не визнає провину і не усвідомлює своєї ущербності. А якщо хтось буде смердіти, так він швидко організує йому кругляк на будівництво дачі або лазні, і все вирішить.

Тобто, з лайнобережною Україною неможливо боротися якимись умовляннями, сподіватися на совість або показувати картинки "дивись, що з тобою може відбуватися, якщо ти не перестанеш бути кінченим".

Реально – єдиний спосіб – це диктатура закону і неминучість покарання.

Якщо ти йдеш на вчинення злочину, то повинен тримати в голові просто факт. Оступлюсь – точно сяду.

А лісник відкупиться, звичайно.

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени