Експерт: Власної валюти в резервах в України всього $6,4 млрд. Решта $12,5 млрд належать МВФ

Гордон
Експерт: Власної валюти в резервах в України всього $6,4 млрд. Решта $12,5 млрд належать МВФ

Українській владі варто прислухатися до заяви директора Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, яка закликала забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Таку думку висловив директор центру соціально-економічних досліджень "CASE Україна" Дмитро Боярчук у Facebook.

"Математика така. Власної валюти в резервах всього $6,4 млрд. Решта $12,5 млрд із $18,9 млрд належить МВФ. Вони нам просто дали покористуватися", – зазначив експерт.

Він додав, що варто з калькулятором порівняти дані про резерви з графіком зовнішніх виплат.Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали у березні 2015 року. Протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.

У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.

6 грудня у МВФ заявили, що боротьба з корупцією є головною вимогою українського суспільства і частиною зобов'язання уряду України в межах програми з Фондом.

"Закликаємо владу швидко просуватися до ухвалення закону про незалежний антикорупційний суд відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, який необхідний для винесення рішень щодо корупційних справ на найвищому рівні", – підкреслила глава МВФ Лагард.