Антикорупційний комітет проголосував за зняття з посади голови Єгора Соболєва

ZIK
Єгор Соболєв. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Єгор Соболєв. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Дванадцять членів антикорупційного комітету у Верховній Раді проголосували за зняття з посади голови Соболєва.

Про це повідомляє Українська правда.

За відставку Соболєва проголосували депутати від фракцій «БПП», «Опозиційного блоку», «Відродження», «Радикальної партії Олега Ляшка» та інші.

Перед голосуванням, членам комітету дали слово, щоб вони пояснили, свою позиції. Більшість депутатів від Блоку Петра Порошенка були одностайними – голова антикорупційного комітету має бути звільнений, бо не відповідає займаній посаді.

При чому, деякі із них головною провиною називали прихильність Соболєва до лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі.

Так, депутат від БПП Тетяна Ричкова зазначила, що не може працювати з людиною, «яка вчора бігала по даху і намагається влаштувати державний переворот».За її словами, вона вже кілька місяців не задоволена роботою голови антикорупційного комітету. Підтримали Ричкову колеги по фракції Олег Барна, Іван Мельничук та Юрій Буглак.

Буглак заявив, що Соболєв не відповідає займаній посаді, бо «захопився роботою у наметах».

За словами Мельничука, комітет протидії корупції перестав ефективно працювати, коли Соболєв почав коментувати дії окремих політиків, та, зокрема, президента.

Знайшлися депутати, які були категорично проти звільнення Соболєва з посади голови комітету.

Так, депутат від фракції «Народний фронт» Юрій Тимошенко заявив, що категорично відмовляється голосувати за відставку Соболєва, бо вважає його ефективним керівником і не згоден з позицією колег.

Також підтримав його і секретар комітету, позафракційний депутат Дмитро Добродомов. Деякі інші депутати його підтримали, заявивши, що відставка Соболєва – смертний вирок – НАБУ.

Попри це більшість депутатів проголосувала за відставку Соболєва. Тепер це питання має затвердити Верховна Рада.