Прем'єр-міністр Словаччини з-за вбивства журналіста Куцяка подав прохання про відставку

Гордон
Прем'єр-міністр Словаччини з-за вбивства журналіста Куцяка подав прохання про відставку

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про свою готовність піти у відставку через політичну кризу, що розгорілася у країні після вбивства журналіста Яна Куцяка та його подруги. Про це глава уряду заявив на прес-конференції у Братиславі, повідомляє місцеве видання Aktuality.

"Сьогодні я повідомив президенту Андрею Кісці, що готовий піти у відставку", – підкреслив Фіцо. Він зазначив, що висунув три умови.

Посада прем'єр-міністра має залишитися за партією Smer, яку очолює Фіцо, президент обіцяє поважати коаліційну угоду і результати виборів 2016 року.

Лідери коаліції, присутні на прес-конференції, заявили, що теж не хочуть проведення дострокових виборів.

Остаточне рішення про відставку Фіцо ухвалять 15 березня.

27-річного автора журналістських розслідувань Куцяка та його подругу Мартіну Кушнірову виявили вбитими ввечері 25 лютого в їхньому будинку в селищі Велька Мача, недалеко від Трнави. Причиною смерті стали вогнепальні поранення: куля потрапила журналістові у груди, його дівчині – у голову.

Куцяк був відомий своїми розслідуваннями податкових махінацій. Персонажами його матеріалів були відомі бізнесмени, які, за даними журналіста, мали зв'язки з керівною у Словаччині Соціал-демократичною партією й організованими злочинними угрупованнями.

26 лютого у центрі Братислави пройшла акція пам'яті журналіста.

Підозрюваного в убивстві журналіста та його подруги було затримано 28 лютого. Поліція вилучила зброю, із якої, імовірно, застрелили Куцяка і Кушнірову.

Під час нещодавніх акцій у країні протестувальники вимагали відставки глави уряду Фіцо. 28 лютого свою посаду покинув міністр культури Словаччини Марек Мадарік, 12 березня – глава МВС Роберт Калиняк.