Мінський процес потрібно перезавантажити - Девід Кемерон

Сегодня
Мінський процес потрібно перезавантажити - Девід Кемерон

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії (2010-2016) Девід Кемерон вважає, що "Мінський процес" поки що не працює, його потрібно перезавантажити. Про це він заявив на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), організованої Фондом Віктора Пінчука.

"Британія і Америка дуже важливу роль зіграли в тому, щоб у важкі часи допомогти Україні. Як розвиватимуться події далі? "Мінськ" не працює. Ми повинні перезапустити "Мінський процес", необхідно досягти відведення важкого озброєння, повернути Україні контроль над українсько-російським кордоном", – зазначив екс-прем'єр Великої Британії.

Камерон додав, що, незважаючи на поширену думку, після проведення референдуму щодо виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу (т.зв. Brexit) активність міжурядових контактів Великої Британії з Україною зросла.

"Якщо ми візьмемо Україну, то після проведення референдуму щодо Brexit, було більше зустрічей на міністерському рівні, більше допомоги Україні від Британії", – підсумував Кемерон.

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука.

На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона проходить щорічно, починаючи з 2004 року.

ДОВІДКА

Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.