Нідерланди можуть відмовитись від таких референдумів, як про асоціацію між Україною і ЄС - EUObserver

Дзеркало Тижня
Нідерланди можуть відмовитись від таких референдумів, як про асоціацію між Україною і ЄС  - EUObserver

Нова коаліція може скасувати закон про консультативні референдуми.

 Нова правляча коаліція в Нідерландах хоче скасувати закон, який став причиною проведення референдуму про ратифікацію угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Про це повідомляє EUObserver, нагадуючи, що нідерландський закон був унікальним у Європі. Його ухвалили в 2015 році. Закон дозволяв громадянам ініціювати консультативні референдуми про щойно ухвалені рішення уряду. Для цього потрібно зібрати лише певну кількість голосів. Власне, це і було зроблено у випадку з ратифікацією українсько-європейської асоціації. Нідерландський референдум, попри консультативний характер, створив напругу над угодою і затягнув її повну ратифікацію на тривалий час.

Втім, видання повідомляє, що скасування закону, який дозволяє проводити такі референдуми, теж може стати темою для всенародного голосування. Оскільки це рішення позбавить громадян певної влади.

Читайте також: Глава МЗС Угорщини виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Як відомо, переговори щодо Угоди про асоціацію велися з 2007 по 2011 роки. Документ був підписаний 21 березня і 27 червня 2014 року. Значна частина Угоди про асоціацію застосовувалася тимчасово з 1 листопада 2014 року, а з 1 січня 2016 року була застосована поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі. Рада ЄС завершила ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною 11 липня 2017 року.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter