ЮНЕСКО внесла неаполітанську піцу в список нематеріальної спадщини

Гордон 2
ЮНЕСКО внесла неаполітанську піцу в список нематеріальної спадщини

ЮНЕСКО визнала техніку приготування неаполітанської піци об'єктом нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомляють на сайті організації.

"Неаполітанське мистецтво піцайоло – кулінарна практика, яка складається з чотирьох різних фаз, пов'язаних із приготуванням тіста і його випічкою в печі на дровах", – ідеться в повідомленні.

На думку членів міжурядового комітету ЮНЕСКО, мистецтво піцайоло передається з покоління в покоління на півдні Італії в Неаполі. Зараз там працює приблизно 3000 піцайоло.

2 мільйони італійців підписали петицію з вимогою визнати днеаполітанську піцу всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.

Зазначають, що статус "всесвітньої спадщини" дасть змогу уберегти піцу від "українського борошна" та "моцарелли з литовського сиру".

Під час засідання міжурядового комітету ЮНЕСКО, який збирався в Сеулі 4 грудня, до спадщини також було зараховано португальську техніку виготовлення глиняних фігурок ештремож, німецьку органну майстерність, індійський фестиваль Кумбха Мела, індонезійську техніку виготовлення дерев'яних вітрильних човнів пінісі, гру на ірландській волинці, іранську гру на конях човган.

До нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО входять звичаї, свята, знання і виконавські мистецтва, які передаються з покоління в покоління.