Випускникам шкіл, що склали міжнародні іспити з іноземної, полегшили життя

Експрес 1
Випускникам шкіл, що склали міжнародні іспити з іноземної, полегшили життя

Усім власникам міжнародних мовних сертифікатів виставлятимуть 12 балів за державну підсумкову атестацію з іноземної, і від результату ЗНО ця оцінка не залежатиме. Такий привілей отримають ті, хто у 2017 -- 2018 роках склав міжнародний мовний іспит рівня B-1, В-2 і вище, а також написав відповідну заяву у своїй школі, пише газета "Експрес".

У Міносвіти кажуть, що випускникам зараховуватимуть сертифікати мовних іспитів із німецької -- Deutches Sprachdiplom (DSD), Оsterreichisches Sprachdiplom Deutsch (ОSD), Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B2, французької -- DELF/DALF, іспанської -- D.E.L.E, англійської -- IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment, Pearson Test of English (PTE).

Ті, хто вивчав іноземну в школі на рівні стандарту або академічному рівні, можуть розраховувати на 12 балів в атестаті, якщо мають сертифікат рівня B1 або вище. Якщо ж іноземна мова вивчалася на профільному рівні -- потрібен сертифікат рівня B2 або вище.

-- За вказівкою Міносвіти, випускники мають звернутися в адміністрацію своєї школи, якщо хочуть, аби їм виставили оцінку в атестат на підставі одержаного мовного сертифіката, -- розповідає Ольга Янушевич, заступниця директора регіонального центру оцінювання якості освіти.

-- Чи під час реєстрації на ЗНО потрібно зазначати, що випускник має мовний сертифікат?

-- Ні. Під час реєстрації на ЗНО власники мовних сертифікатів у документах, які подаватимуть, не обиратимуть пункт "результат зараховується як оцінка за ДПА" з іноземної мови. Випускник обирає три предмети для проходження ДПА у формі ЗНО: українську мову і літературу (обов'язково), математику або історію України (один предмет на вибір) та ще будь-який інший предмет. Наприклад, хімію.

Якщо у випускника є мовний сертифікат, то він має право на 12 балів із іноземної мови в атестаті. А от результати ЗНО з хімії на оцінки в атестаті вже не впливатимуть. За таких умов під час реєстрації на ЗНО позначка "результат зараховується як оцінка за ДПА" стоятиме навпроти двох, а не трьох предметів.

-- Чи на мовні сертифікати зважатимуть при вступі?

-- Якщо при вступі потрібна іноземна мова, то слід скласти ЗНО з цього предмета. Саме отриманий результат враховуватиметься під час конкурсного відбору до вишу.

Богданна МАРТИНИК, газета "Експрес"