Шендерович: Путінська авантюра в Сирії прийшла до логічного і небезпечного рубежу – боестолкновению з НАТО

Гордон 4
Шендерович: Путінська авантюра в Сирії прийшла до логічного і небезпечного рубежу – боестолкновению з НАТО

Убитих у Сирії під час нальоту авіації США найманців ПВК "Вагнер" через підставну особу контролював президент РФ Володимир Путін, уважає російський письменник Віктор Шендерович.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Путінська авантюра в Сирії дійшла до логічного і небезпечного рубежу: бойового зіткнення з військами НАТО. І можна скільки завгодно клеїти дурня і повторювати мантру про "я не я, і хата не моя", але це нікого не обдурить, зрозуміло", – зазначив письменник.

Шендерович підкреслив, що вбиті і поранені в Сирії найманці – громадяни Росії, і їх фінансують із російського бюджету.

"Фігура формального спонсора ПВК "Вагнер", кремлівського "кухаря" (підприємець Євген Пригожин. – "ГОРДОН") – постать, зрозуміло, підставна: і всі його мільярди – перекачування казенного бабла в приватні дружні руки, і сам він давно, як вірний пес, у відкриту служить Путіну... Це були росіяни, а вони бігали по Сирії без розпізнавальних знаків, – та в нас і олімпійці тепер бігають без розпізнавальних знаків", – продовжив він.

На думку письменника, передвиборчий слоган Росії потрібно замінити на "злодійкуватий президент – злодійкувата країна".

Шендерович зазначив, що найманці з ПВК "Вагнер" у Сирії загинули "за чуже бабло", тому що намагалися, за словами їхнього вцілілого товариша по службі, взяти штурмом завод із перероблення нафти, що є під контролем курдів.

"Головним бенефіціаром сирійського нафтового переділу, як неодноразово писали ЗМІ, став той самий кремлівський кухар, друг Путіна, віднедавна мільярдер. Його статки за час цієї війни зросли дуже істотно, бійцям же "кухар" платив тисяч по тридцять–сорок на місяць, причому рублів. Навіть гуманітарію зрозуміло, що з прибутковістю у такого бізнесу все гаразд, так що Євгена Вікторовича можна привітати", – заявив він.

Письменник зазначив, що вагнерівці, які вижили, тепер лежать по шпиталях міноборони РФ у Москві та Петербурзі, а вдова загиблого Станіслава Матвєєва чекає, щоб їй хоча б віддали тіло чоловіка для похорону.

"Вона тепер хоче тільки, "щоб уряд якось відімстив, щоб пацанам пам'ять якась, щоб дружинам не було прикро за своїх чоловіків, щоб діти пишалися". Кому має відімстити за загиблих уряд, – питання, зізнатися, незрозуміле. Напевно, для початку – Україні, тому що Станіслав Матвєєв із товаришами встиг повоювати і на Донбасі... Він повернувся звідти не так давно і зайнявся було ремонтом квартир, але людині, підсадженій на вольницю і насильство, важко повернутися до мирного життя, і Матвєєв підписався на Сирію", – розповів він.

На думку Шендеровича, російська влада зіпсувала громадян за допомогою центрального телебачення.

"Імена найманців рідко прикрашають пам'ятні стели. А щоб діти пишалися, треба, щоб батько поліг у боях за батьківщину, а не за бабло кооперативу кримінальників", – підсумував він.8 лютого 2018 року стало відомо про авіаудар коаліції в Сирії, жертвами якого стало приблизно 100 бійців армії союзників президента Сирії Башара Асада.

Джерела CBS у Пентагоні повідомили, що в Сирії було вбито "російських найманців". Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) вважає, що йдеться про бійців ПВК "Вагнер", яка діє на родовищах корисних копалин у долині Євфрату.

Колишній "міністр оборони" терористичної організації "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) заявив, що повідомлення про втрати в Сирії постійно змінюються у бік зростання.

аразі точно ясно, що вбитих і поранених – реально сотні. Кілька сотень. В іншому – різноголосся. Але остання цифра ("не остаточна", як повідомили) взагалі, схоже, "захмарна". Нібито – аж понад 600 (644, якщо точніше, – і це тільки вбитих)", – підкреслив він.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс сказав, що російське військове угруповання стверджувало, ніби громадян Росії немає на місці зіткнення.

"Як ви знаєте, ми докладаємо всіх зусиль, щоб не ставити під загрозу росіян", – підкреслив міністр.

Росія заперечувала присутність своїх громадян на плацдармі в Сирії, по якому завдала удару авіація коаліції, а потім попросила режиму тиші, щоб забрати своїх убитих і поранених. Про це йдеться в статті The Washington Post.