РФ як постійний член Ради безпеки ООН вважає себе практично недоторканною - Зеркаль

Новое Время 1
РФ як постійний член Ради безпеки ООН вважає себе практично недоторканною - Зеркаль

Російська Федерація як постійний член Ради безпеки ООН вважає себе практично недоторканною і цинічно розраховує на свою безкарність за грубі порушення міжнародного права, враховуючи обмеженість міжнародно-правових інструментів, які можуть бути застосовані до її поведінки.

Про це у своїй статті для DT.UA пише заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

За її словами, Росія намагається вести власну "шалену геополітику" не рахуючись з правилами та нормами. Цю позицію російська сторона продемонструвала під час березневих слухань у Міжнародному суді ООН.

"Суть такої поведінки дуже проста: "Ми робимо все так, щоб нам за це нічого не було, для цього стверджуємо і доводимо, що нас тут немає". "Зелені чоловічки", "Бук", зброя — все це з'являлося на території України з Росії, яка продовжує запевняти світ, що вона тут ні до чого", - йдеться в статті.

Зеркаль також вказує, що Москва розраховує на свій статус постійного члена РБ ООН і обмеженість інструментів міжнародного права.

"Росія як постійний член РБ ООН вважає себе майже недоторканною і розраховує на безкарність, з огляду на обмеженість міжнародно-правових інструментів, що можуть бути застосовані до її поведінки. Розрахунок цинічний, але небезпідставний. Хіба вдалося Грузії притягнути Росію до відповідальності? На жаль, відповідь — ні", - підкреслює заступник голови МЗС.

За її словами, саме на такий сценарій розраховує Росія і у випадку з Україною, оскільки знає, що може заблокувати в Радбезі ООН будь-яку резолюцію, як це було з резолюцією, якою передбачалося створення спеціального трибуналу з "Боїнгу" МН17.

"РФ свідомо й агресивно уникає навіть не покарання, а просто застосування правових інструментів. Тому єдиний шлях відновлення справедливості — використання наявних обов'язкових інструментів, хоч би якими складними вони були", - підсумовує автор.

19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши за собою юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи. Зокрема, суд визнав, що Україна довела можливість тимчасових заходів в суперечці "Україна проти Росії".

Разом з тим, суд не знайшов підстав для введення додаткових заходів щодо Росії згідно Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, але підтримав позицію України в питанні расової дискримінації в Криму.

У МЗС України заявили, що таке рішення суду є "конструктивним підходом".

Позов був поданий 16 січня 2017 року за фактом порушення РФ міжнародних конвенцій, зокрема, Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (підтримка тероризму на сході України), Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (дискримінація етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму).