Рада продовжила "митний експеримент" для ремонту доріг

Гордон
Рада продовжила

Верховна Рада продовжила до 1 січня 2019 року експеримент фінансування ремонту та реконструкції доріг за рахунок перевиконання митних надходжень і ввела можливість дофінансування коштом Державного дорожнього фонду, який почне роботу із 2018 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За відповідну поправку до Бюджетного кодексу проголосувало 7 грудня 248 народних депутатів.

"Установити, що з 1 січня 2018 року до 1 січня 2019 року запроваджується експеримент щодо фінансового забезпечення реалізації заходів щодо розвитку автомобільних доріг загального користування у всіх областях і місті Києві, а також щодо реалізації заходів із розвитку дорожньої інфраструктури в місті Києві", – наголошують у тексті поправки.

Так званий митний експеримент щодо фінансування реконструкції автодоріг стартував у вересні 2015 року. Згідно з ним, половина суми перевиконання планових щомісячних митних надходжень спрямовують у спеціальні фонди регіональних бюджетів.

Ухвалена нардепами поправка регламентує, що у разі отримання обласними бюджетами коштів у обсязі менше ніж 1,5 млрд грн протягом першого кварталу, 3 млрд грн – першого півріччя, 4,5 млрд грн – дев'яти місяців та 6 млрд грн – за 2018 рік здійснюють поквартальну компенсацію коштів Державного дорожнього фонду.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив у Раді, що загальний бюджет фінансування доріг на 2018 рік сстановитиме 46 млрд грн. За його словами, ухвалена поправка збалансує виділення коштів на ремонт доріг у обсязі 6 млрд грн.

На засіданні 7 грудня парламент ухвалив законопроект №7116 "Про внесення змін до бюджетного кодексу України" з низкою поправок. Гройсман сказав, що це "перший закон у бюджетному пакеті".

Проект бюджету на 2018 рік Рада ухвалила у першому читанні 14 листопада. Згідно з документом, дохідна частина держбюджету-2018 сстановитиме 877,043 млрд грн, видаткова – 948,129 млрд грн. Номінальний ВВП прогнозують на рівні 2,575 трлн грн.

Гройсман сподівається, що у другому читанні бюджет буде розглянуто 7 грудня. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій також розраховує, що депутати ухвалять держбюджет-2018 сьогодні, відповідні законопроекти внесено до порядку денного.