Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок правозахиснику Дмитрієву у справі про виготовлення дитячої порнографії

Гордон 1
Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок правозахиснику Дмитрієву у справі про виготовлення дитячої порнографії

Верховний суд Карелії 14 червня скасував виправдувальний вирок керівнику карельського "Меморіалу" Юрію Дмитрієву, якого обвинувачують у виробництві порнографічних матеріалів за участю неповнолітньої прийомної дочки, повідомив адвокат правозахисника Віктор Ануфрієв, пише місцеве видання "7x7".

Справу передали на повторний розгляд у Петрозаводський міський суд. Апеляцію подала рідна бабуся дівчинки.

Ануфрієв розповів, що після ухвалення Петрозаводським міським судом виправдувального вироку дочку Дмитрієва відправили на експертизу до психолога. Там вона сказала, що засмучена і зганьблена. На думку адвоката, цю заяву, через яку виправдувальний вирок скасували, вона зробила під тиском. Ануфрієв назвав "паскудством" те, що до справи залучили дитину.

У грудні 2016 року Дмитрієва заарештували і помістили в СІЗО. У січні 2018-го історика відпустили під підписку про невиїзд. Дмитрієв стверджував, що фотографував 11-річну доньку оголеною для контролю її розвитку і звіту перед органами опіки.

5 квітня Петрозаводський міський суд виправдав Дмитрієва. Прокуратура вимагала засудити правозахисника до дев'яти років колонії суворого режиму.

У 1997 році Дмитрієв виявив у лісовому урочищі Сандармох місце розстрілу й поховання понад 9 тис. осіб під час сталінського терору. Соратники Дмитрієва вважають, що його переслідують карельські силовики через багаторічну роботу з відновлення пам'яті про жертви політичних репресій.

На захист історика виступали режисер Андрій Звягінцев, рок-музикант Борис Гребенщиков, письменник Володимир Войнович та інші діячі культури.

Лідер групи "АукцЫон" Леонід Федоров 3 квітня в Москві дав вуличний концерт на підтримку Дмитрієва.