Закон про домашнє насильство прийнятий без норм про сексуальної орієнтації та гендерні особливості – Заліщук

Гордон
Закон про домашнє насильство прийнятий без норм про сексуальної орієнтації та гендерні особливості – Заліщук

Перед ухваленням Верховною Радою України закону про запобігання та протидію домашньому насильству його змінили. Про це заявила у Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенка Світлана Заліщук.

"Чергове розчарування. Рада проголосувала за закон про запобігання та протидію домашньому насильству. Але! Попередньо прибравши всі норми, пов'язані з насиллям через сексуальну орієнтацію та гендерні особливості", – написала вона.

На думку нардепа, Рада Європи не визнає ратифікації Стамбульської конвенції Україною "у такому ампутованому вигляді".

"Внесені зміни спотворюють суть Стамбульської конвенції, яка мала б боротися проти будь-якої дискримінації. Натомість голосування в парламенті продемонструвало, що дискримінація в Україні – це частина політичного мислення, частина політичної культури. Ми продовжуємо ділити людей на рівних і рівніших. І на превеликий жаль, частина депутатів очолює цю ідеологію", – заявила Заліщук.

Вона зазначила, що під час голосування утрималася.

"Так, закон містить багато позитивних норм, але це занадто великий компроміс. Вилучення понять "гендер" і "сексуальна орієнтація", які є частиною правової сфери більшості розвинених демократій світу, вважаю неприпустимим", – написала нардеп.Сьогодні Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №5294 про запобігання та протидію домашньому насильству. Він передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, а також можливість заборонних приписів для кривдників.