Під посольством України у Будапешті пройшла провокативна акція за "самовизначення Закарпаття"

Новое Время
Під посольством України у Будапешті пройшла провокативна акція за

У п’ятницю, 13 жовтня, під будівлею посольства України у Будапешті пройшла сепаратистська акція Самовизначення Закарпаття, протест проти якої висловило МЗС України.

Як повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп, мітингувальники виступають за "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України".

За її словами, учасники акції виражають протест проти "варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів".

Один з організаторів акції прийшов у футболці Закарпаття законно належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні. Окрім угорських прапорів, на мітингу був помічений прапор Каталонії.


Фото: Nepop Liuba via Facebook

Фото: Nepop Liuba via Facebook

За даними Mukachevo.net, акція під посольством України вийшла малочисельна, вона носила вкрай провокативний характер.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту у зв’язку з проведенням у Будапешті акції Самовизначення Закарпаття. Захід проходить на тлі різкого протесту офіційної влади Угорщини через реформу освіти в Україні, згідно з якою громадяни України повинні знати державну мову.

За даними ЗМІ, організатором акції є опозиційна в Угорщині партія Йоббік (Jobbik).