Twitter видалив дані, важливі для розслідування дій Росії під час президентських виборів у США

Еспресо.TV

Соцмережа Twitter видалила повідомлення та дані користувачів, які потенційно могли б бути важливими для слідчих у справі маніпуляцій соціальних платформ під час президентських виборів 2016 року у США

Про це повідомляє видання Politico, з посиланням на заяви теперішніх та колишніх урядовців США у сфері кібербезпеки.

Федеральні слідчі вважають Twitter одним із найпотужніших інструментів для просування Дональда Трампа проти Гілларі Клінтон, розповіли держслужбовці на умовах анонімності.

Росія створювала армії ботів, фейкових користувачів, скандальні хештеги та фальшиві рекламні кампанії для створення історій на підтримку Трампа та проти Клінтон.

Однак велику частину цієї аналітичної інформації було втрачено назавжди, вважають аналітики кібербезпеки.

Причина цього – стандарт захисту споживачів. Згідно з ним, якщо споживач видаляє повідомлення чи платну рекламну кампанію, тоді і Twitter та приватні компанії, які користуються соцмережею для маркетингу на платній основі, повинні видалити у себе ці самі дані.

"Правила російської кібервійни відзначають, що оперативники мають одразу видалити будь-які сліди своєї діяльності", - пояснив колишній Виконавчий помічник ФБР Роберт Андерсон.

Професор із стратегічних досліджень університету Джона Гопкінса Томас Рід звинуватив Twitter у дозволі поганим користувачам скористатися платформою.

"Навіть якщо б Twitter був підрядником ФСБ, він не зміг би побудувати більш ефективну платформу дезінформації", - заявив Рід.

Читайте також: Російські тролі закупили у Facebook пропаганди, щоб розповідати американцям про погані США. Навіщо

Наразі інженери намагаються з’ясувати, яка інформація доступна і яку можна поновити, намагаючись знайти способи відновлення пакетів даних, які було повністю видалено, розповіли джерела.