Грибiв дiтям не давайте

Експрес
Грибiв дiтям не давайте
До лiкарнi з ознаками отруєння потрапив однорiчний малюк, якого нагодували супом з маслюками
Стався цей випадок у Червоноградi. Дитина, якiй рiк i вiсiм мiсяцiв, ушпиталили з ознаками грибного отруєння -- нудотою та блювотою.
"Хлопчика нагодували супом з маслюками, а це дуже важка їжа для дiтей такого вiку, -- каже Валентина Попаденко, лiкар обласного лабораторного центру МОЗ України. -- До 12 рокiв дiтям узагалi не можна їсти грибiв i нiяких страв iз ними. З тiєї простої причини, що дитячий органiзм не перетравлює такої їжi через брак ферментiв".
Зi слiв фахiвця, торiк в областi навiть був випадок, коли дiдусь iз дитиною померли пiсля того, як скуштували грибної пiдливки. Щоправда, тодi в пiдливку з їстiвними грибами потрапила блiда поганка.
"Гриби -- тяжка їжа, а в дiтей ще не сформований шлунково-кишковий тракт, -- пояснює лiкар. -- Та й дiти значно чутливiшi до дiї токсинiв, якi є в грибах. Це пов'язано з недосконалiстю детоксикацiйних механiзмiв дитячого органiзму. Крiм того, не слiд забувати, що при однаковiй кiлькостi спожитих грибiв у дитини на одиницю маси тiла припадає вища концентрацiя токсину, нiж у дорослого".
Iрина ШЕЛУПЕЦЬ, Експрес