Відновлення засідань комісії Україна-НАТО на міністерському рівні можливе у квітні, - Пристайко

Цензор.НЕТ 1
Відновлення засідань комісії Україна-НАТО на міністерському рівні можливе у квітні, - Пристайко

Про це повідомив журналістам у Брюсселі глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міноборони.

"Україна сподівається на відновлення засідань комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ і глав Міністерств оборони, - заявив глава Місії. - Ми плануємо, що у квітні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ і комісія Україна-НАТО на рівні глав МЗС. Сподіваюся, що до цього часу нам вдасться спільними зусиллями вирішити проблему з Угорщиною".

За його словами, українську сторону "дуже турбує" відсутність засідань комісії Україна-НАТО. "Востаннє ми зустрічалися в такому форматі у 2016 році. Для країни, яка воює і захищає себе, відсутність зустрічей на рівні керівників оборонних відомств ми розцінюємо як втрачені можливості", - констатував дипломат і зазначив, що це означає, що у Києва немає контактів із НАТО по військовій лінії.

"Нещодавно відбулася зустріч керівників Генеральних штабів, на якій був начальник Генерального штабу ЗС України генерал армії України Віктор Муженко. Інформація про те, що відбувається на сході України, доноситься до всіх країн НАТО, але механізм політичної підтримки, коли міністри можуть зустрітися і поговорити, не був реалізований", - підкреслив Вадим Пристайко. Він висловив сподівання, що механізм буде розблоковано і міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак візьме участь у засіданні комісії на рівні глав оборонних відомств країн НАТО у червні.

Також він висловив упевненість, що і за підсумками нинішньої зустрічі міністрів оборони країн НАТО знайдеться місце для відображення того, як Північноатлантичний альянс має намір сприяти Україні в її протистоянні і як збирається її підтримувати.

Глава Місії України при Альянсі також повідомив, що питання блокування Угорщиною євроінтеграційних прагнень України стане однією з тем зустрічі Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга і Президента України Петра Порошенка, який пройде в рамках Мюнхенської конференції з безпеки 15-17 лютого. "Генсек НАТО підтвердив, що в Альянсі розчаровані цією ситуацією, хочуть якнайшвидшого припинення цієї ситуації, і розраховують, що це питання найближчим часом вирішиться", - сказав Вадим Пристайко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050490