США вперше за 60 років стали чистим експортером газу

Finance.UA
США вперше за 60 років стали чистим експортером газу

Сполучені Штати Америки вперше за 60 років стали чистим експортером газу, завдяки зростанню поставок, передає Bloomberg з посиланням на аналітика Управління енергетичної інформації в Вашингтоні Вікторію Зарецьку.

Повідомляється, що за 2017 рік чистий експорт газу склав близько 0,4 млн куб. м на день.

Для порівняння в 2016 році чистий імпорт становив 50 млн куб. м на день. Таким чином, вперше з 1957 року США позбулися торгового дисбалансу за підсумками року. “Значне прогнозоване збільшення поставок газу по трубопроводу в Мексику і зростаюча кількість поставок (СПГ) танкерами повинні гарантувати розвиток тренда в майбутньому”, – зазначила Зарецька.

Відзначимо, на даний момент в країні на експорт працює тільки СПГ-термінал в Луїзіані. Очікується, що в цьому році відкриються ще два термінали. Крім того, в США прогнозують, що чистий експорт газу в 2018 році зросте до 65 млн куб. м на день, і ще вдвічі в 2019 році. Нагадаємо, в серпні 2017 року повідомлялося, що Литва прийняла першу партію скрапленого газу з США.

У литовському Міненерго зазначили, що поставки американського СПГ посилять енергетичну незалежність країни і Балтійського регіону. До цього президент США Дональд Трамп заявив, що допоможе Польщі та іншим країнам Європи в питанні енергонезалежності.