НБУ заборонив банкам працювати з рублями, на яких зображена окупована територія України

Гордон
НБУ заборонив банкам працювати з рублями, на яких зображена окупована територія України

Національний банк України заборонив банкам здійснювати касові, зокрема валютно-обмінні операції із банкнотами і монетами Центрального банку РФ із зображенням об'єктів, розташованих на території, окупованій Росією. Про це повідомила прес-служба НБУ.

"Національний банк України ухвалив таке рішення з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України", – ідеться в повідомленні.

Зокрема, заборонено проводити операції із російськими грошима, на яких зображено карти, символи, будівлі, пам'ятники, пам'ятки археології, архітектури, історії, пам'ятки та інші об'єкти, розташовані на окупованій території України.

Також фінансовим установам та ПАТ "Укрпошта" заборонено під час здійснення та виплат переказів приймати або видавати готівкову валюту банкноти (банківські білети) і монети Центрального банку РФ із зображенням об'єктів на окупованій території.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

12 жовтня Центральний банк РФ увів в обіг нові банкноти номіналом 200 рублів, на яких зображено пам'ятки анексованого Севастополя.